O mnie

Ewa - zdjecie z sesji - o mnie

 

EWA MACHETA


(ur. w 1995r, w Modłej, Dolnośląskie) to polska artystka, absolwentka szkoły fotograficznej Étienne – Jules Marey w Paryżu. Na co dzień mieszka i pracuje w Krakowie. Zawodowo oraz z zamiłowania zajmuje się malarstwem, sięgając najchętniej po farby akrylowe. W swoich minimalistycznych obrazach, portretuje kobiety, inspirując się najczęściej fotografią mody a przewrotnymi tytułami prac, kontrastującymi nierzadko z powagą wypisaną na twarzach malowanych kobiet, humorystycznie podkreśla niezwykłość każdej z nich. W swojej twórczości artystka odzwierciedla przede wszystkim własne postrzeganie świata i ludzi, zwłaszcza płci pięknej.

 

 

Co mnie inspiruje?

 

"W swojej twórczości wyrażam siebie poprzez przelewanie na płótno lub papier swoich myśli, emocji, pragnień czy obaw.

 

Moje obrazy to często odzwierciedlenie wspomnień albo snów dzięki czemu przez każdy z nich przemawia jakaś część mnie, są one w ogromnej mierze bardzo intymne oraz personalne.

 

Ponadto pasjonuję się wnętrzami, śledzę więc na bieżąco światowe trendy dekorowania oraz projektowania wnętrz, które nierzadko są moją inspiracją.

 

Motorem mojej twórczości bardzo często są również prace innych artystów, fotografia, która grała w moim życiu ogromną rolę, muzyka, miejsca oraz budynki”.

plakat - ozdoby
Jasmine
Apollo - interior